motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

ZODM 2023 Krišpína - 08.02.2023 07:44:38

V období 22.-26. ledna proběhla v Královéhradeckém kraji Zimní olympiáda dětí a mládeže a ani letos nechyběl mezi sporty lyžařský orientační běh. I když se Olomouckému kraji celkově moc nedařilo (v hodnocení krajů skončil na 14. místě), LOBaři několik bodů pro svůj kraj získali. Nejlepším umístěním bylo hned pondělní 4. místo Terky Paulíčkové ve sprintu, která byla jen kousíček od medaile (ztráta na 3. místo 10''), ale i Johanka Matoušková nebyla na 11. místě od bedny daleko (40" na 3. místo, 18'' na 6. místo). Na rychlých, hodně zamotaných tratích v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí se jinak hodně chybovalo a bylo také spoustu disků. Krátká trať se jela překvapivě na Benecku, takže i stavba a vše okolo závodu připomínalo opravdový LOB. Tratě byly hodně fyzicky náročné a se spoustou voleb. V D14 bodovala Alča Tomanková (13.), v D16 Johanka Matoušková (10.), v H14 Honza Matoušek (12.) a v H16 Vašek Mrkvica (14.) Posledním závodem byly štafety, které se jely opět ve Vejsplachách, trať byla podobně jako na sprintu hodně zamotaná, s velkým množstvím kontrol a umělým bludištěm. Ze 4 štafet olomouckého týmu to ustáli všichni bez disku a obě "áčkové" štafety (DH14 i DH16) se vešly na bodované pozice, shodně obsadily 11. místo. Velká bedna u DH16 byla blízko, 36''. Štafety "B" obsadily shodně 20. místo.

ODM 2023 se pořadatelům velmi povedla, děti si ji naplno užily a odjížděly s kupou zážitků. A samozřejmě také trenéři – Hanka Horvátová, Petr Mrkvica a Zdeněk Janů. Celý sportovní týden a atmosféru v týmu nejlíp vystihují fotky.